طراحی سایت
X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397
اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان ایوان

  اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان ایوان

امتیاز: Article Rating

اولین مجمع سلامت شهرستان ایوان در تاریخ 1397/03/27 با حضور مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی، معاون فرماندار ایوان، سرپرست مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه، بخشداران مرکزی و زرنه، سرپرست بیمارستان امام رضا(ع)، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ایوان، رئیس خانه مشارکت بهداشت و درمان استان، رؤسای ادارات، اعضای تشکلهای مردمی و نیز تعدادی از فعالان کانونهای خیریه در محل سالن اجلاس فرمانداری ایوان برگزار شد .

در ابتدای این مجمع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: باید به دو اصل مهم داشتن زیرساخت و دقت در ارائه خدمات توجه اساسی شود و صدا و سیما باید نقش خود را در آموزش سلامت پررنگ کند .

در ادامه نیز سرپرست مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: شهرستان ایوان یکی از شهرستانهای الگو در حوزه سلامت است و قطعاً اگر طرحی بصورت پایلوت انتخاب شود حتماً در شهرستان ایوان خواهد بود . 

دکتر جمیل صادقی فر با بیان اینکه در حوزه سلامت استان 100 پروژه در حال ساخت است که کم نظیر می باشد، اضافه کرد: تنها 25 درصد از تعیین کننده های سلامت در اختیار وزارت بهداشت است با این حال این وزارت بتنهایی در تامین سلامت ناتوان است و باید همه ادارات و سازمانها را در زمینه های مختلف مثل بهداشت و تغذیه پای کار بیاوریم  . 

سرپرست مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به لزوم تشکیل محلات سلامت محور خاطرنشان کرد: اجرای طرح محلات سلامت محور تا حدود زیادی بر تغییر رفتار مردم تاثیر مثبت می گذارد .

دکتر صادقی فر در پایان از همه نهادها، ادارات، سمن ها و تشکلهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد خواست تا در اجرای بحث مجمع سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایلام را یاری کنند.

در ادامه این مجمع مهدیان معاون فرماندار ایوان نیز ضمن خیرمقدم به حاضران اظهار داشت: برخلاف همه زمینه های دیگر که در کشورهای پیشرفته به بخش خصوصی واگذار شده اما موضوع سلامت و بهداشت به لحاظ اهمیت آن همچنان در اختیار بخش دولتی است.

در ادامه علی برجی سرپرست بیمارستان امام رضا (ع) نیز طی سخنانی اظهار داشت: 80درصد از منابع سلامت در حوزه درمان هزینه می شود و برای پیشرفت در حوزه سلامت باید مبنا را بر پیشگیری بگذرایم.

 وی اضافه کرد: در طول یکسال گذشته بیش از 300 میلیون تومان از خیرین سلامت جذب شده و در راستای  خرید یک دستگاه رگ یاب هزینه شده است .

پورحسین معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ایوان نیز به عنوان دیگر سخنران این مجمع ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان گزارش جامع و کاملی از وضعیت سلامت شهرستان را بیان کرد .

گفتنی است در ادامه این مجمع،  پناهی رئیس اداره آموزش و پرورش ایوان، ملکشاهی رئیس خانه مشارکتهای مردمی دانشگاه و نیک نژاد بعنوان معتمد شهرستان به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص مجمع سلامت پرداخته و آمادگی خود را در این خصوص اعلام کردند .

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان ایوان
  • اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان ایوان
  • اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان ایوان
ثبت امتیاز