برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان چرداول
طراحی سایت
X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 تیر 1397
اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان چرداول

  اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان چرداول

امتیاز: Article Rating

اولین مجمع سلامت شهرستان چرداول با حضور جناب فرماندار آقای دکتر یگانه به عنوان رییس مجمع و آقای دکتر قادری مدیریت شبکه بهداشت شهرستان چرداول به عنوان دبیر جلسه در محل سالن فرمانداری در تاریخ 97/04/04 با حضور روسای ادارات ونمایندگان سازمان های مردم نهاد تشکیل گردید.

پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید وسرود جمهوری اسلامی، آقای دکتر قادری مدیریت محترم شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول به تشریح وضعیت سلامت وبهداشت شهرستان پرداخته واهمیت موضوع سلامت را عنوان کردند و تاکید اساسی بر حفظ سلامت عموم وارتقاء شاخص های بهداشتی با همکاری ادارات مختلف داشتند.

در ادامه حاج آقا هاشمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی اهمیت موضوع سلامت در اسلام را بیان فرمودند وخاطر نشان کردند تمام ادارات دولتی باید تلاش خود را درجهت بالا بردن کیفیت خدمات رسانی مناسب وسالم به آحاد جامعه بسیج نمایند، ایشان مشکل جوامع امروز را عمل نکردن به دانش وآگاهی ها دانستند.

سخنران بعدی فرماندار محترم چرداول جناب آقای یگانه دولت تدبیر وامید را دولت سلامت محور عنوان کردند وطرح تحول سلامت را یک خدمت ارزنده دانسته وهمه ادارات را ملزم به همکاری وهماهنگی در خصوص بالابردن ارتقاء سلامت بسیج نمودند، ایشان پدافند غیر عامل را یکی از اصل های اساسی در ارتقاء سلامت دانستند وبر ضرورت اقدامات پیشگیرانه تاکید کردند.

پس از صحبت های جناب فرماندار کلیپ مربوط به مجمع سلامت پخش وپذیرایی از مدعوین صورت گرفت.

در ادامه آقای دکتر صادقی فرمعاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی از احداث 100 پروژه عمرانی خبر داد ومشارکت خیرین را مهم ارزیابی کرده وکمک به موسسه خیرین بیمارستان را بسیار مهم شمردند، ایشان بیان داشتند سلامت باید از حوزه دولت به سمت خیرین وسازمانهای غیر دولتی حرکت نماید. ایشان سلامت بانوان را پر اهمیت شمردند وآن را یکی از اقدامات اساسی مجمع سلامت عنوان نمودند.

در بخش دیگر خانم هواسی نماینده سازمان مردم نهاد در حوزه بانوان فعالیت های موسسه مربوطه را گزارش نموده و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

سپس خانم محمدی رئیس اداره بهزیستی به عنوان نماینده بیماران اوتیسم به تشریح بیماری پرداخت ومشکلات وانتظارات این بیماران را بیان کردند.

در ادامه جلسه حاج آقا پاکزاد نماینده موسسه خیریه حامی بیمارستان اعلام داشتند ایجاد زیرساخت فرهنگی وآموزشی برای ارتقاء سلامت لازم است واهمیت شرکت خیرین در برنامه را امری ضروری شمردند وپشتیبانی وحمایت دولت را نیز خواستار شدند.

سپس آقای دکتر محمد بازیار مدیر واحد عوامل اجتماعی موثر برسلامت معاونت اجتماعی با ذکر مثالهایی به تشریح رابطه بین عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و عدالت در سلامت پرداختند. ایشان اضافه کردند در همین راستا سند جامع سلامت استان در دست تهیه است و در این سند مداخلات سازمانهای مختلف خارج از حوزه سلامت با تاکید بر همکاری بین بخشی تا سال 1404 برای بهبود عدالت در سلامت تعیین خواهد شد.

در ادامه آقای نارنجی نماینده سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگری به تشریح اهمیت موضوع جلوگیری از آسیب های اجتماعی خصوصا در بحث مواد مخدر پرداختند و نهادها و سمن های فعال در این زمینه را معرفی نمودند.

آقای ملکشاهی رئیس خانه مشارکت استان،  اقدامات سازمان های مردم نهاد را ارجمند شمرد و خواستار فعالیت مستمر و ملموس نهادها در این زمینه شدند.

در این قسمت از جلسه آقای مهندس صادقی معاونت محترم شبکه به تشریح بیماری فنیل کتونوری ومشکلات و انتظارات این بیماران پرداخت.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان چرداول
ثبت امتیاز